نکات مد و زیبایی

چطور بدون آرایش زیبا باشیم؟ (بخش دوم)

بخش دوم: آراستگی

مجله آنلاین دیفرمگ؛ آیا شما هم جزو بانوانی هستید که دوست دارید، زیبایی بدون آرایش داشته باشید؟ دوست دارید چهرۀ شما به طبیعی‌ترین شکل ممکن جلوه کند؟ می‌خواهیم در این مقاله که آن را به دو بخش تقسیم کرده‌ایم،برای گسترش زیبایی شما بدون آرایش راهکارهایی را ارائه دهیم. اگر مایل هستید در ادامه‌ی راه با دیفرمگ همراه شوید.

با خودتون رو راست باشید، همه چیز به سبک زندگی شما بستگی دارد و این که شما چطور مراقب خود هستید. بله! شما باید کنترل رژیم غذایی خود، عادات، سبک زندگی خود و برنامه مراقبت از پوست تان را در دستتان بگیرید. حتی اگر یکی از این عناصر به هم ریخته‌ باشد، تاثیرات منفی را بر سلامتی و ظاهر کلی شما خواهد گذاشت. بیایید به این نکاتی که می‌گم توجه کنیم:

بخش اول؛ محافظت و مراقبت از پوست

بخش دوم؛ آراستگی چهره

1- رسیدگی به مژه‌ها

چطور بدون آرایش زیبا باشیم؟
رسیدگی به مژه‌ها

به مژه‌های خود رسیدگی کنید تا چشمان شما بازتر به نظر برسند. اگر مژه‌های بلند می‌خواهید، می‌توانید هر شب قبل از اینکه به رختخواب بروید، برای تقویت و جلوگیری از ریزش مژه‌یتان کمی روغن بادام یا روغن نارگیل روی مژه‌های خود بزنید. هنگامیکه می‌خواهید به بیرون از منزل بروید، به جای ریمل که پر از مواد شیمیایی است، با کمی وازلین و فرمژه به آنها حالت بدهید.

2- رسیدگی به ابروها

بخش دوم آراستگی
رسیدگی به ابروها

رسیدگی به ابروها خیلی به زیبایی چهره کمک می‌کند. هر روز با یک موچین و قیچی، ابروهای اضافی را بر دارید. اگر ابروهای شما نیاز به تقویت دارد، بهتر است هر شب به آنها کمی روغن کرچک یا روغن بادام بزنید. هنگام بیرون رفتن از منزل آنها را با یک شانه کوچک مخصوص ابرو آن را شانه کنید. ابتدا به سمت بالا و بعد به سمت پایین شانه کنید این کار ابروها را زیباتر نشان می‌دهد.

3-رسیدگی به لب‌ها

بخش دوم آراستگی
لیپ استیک

گول تبلیغات‌های رژ لب‌ها را نخورید!  بهتر است برای لب از روغن های طبیعی بهره بگیرید. برای زیبایی لب، بهتر است اول پوسته‌ی مرده‌ای که روی لب‌ها است را تمیز کنیم. بعد با کمک روغن‌های ارگانیک مانند: روغن بادام، روغن زیتون یا روغن نارگیل آن را چرب کنیم. و هنگام بیرون رفتن از منزل به جای رژ لب ها از لیپ استیک‌‌های روغنی حاوی ویتامین استفاده کنید.

درخشنده کردن لب‌ها:

ابتدا روی یک مسواک تمیز کمی وازلین بزنید و به آرامی روی لب‌هاتون بکشید و پوست‌های مرده را از روی آن پاک کنید.

بخش دوم؛ آراستگی
رسیدگی به لب‌ها

لب‌ها را شست‌وشو دهید و بعد با یک دستمال حوله‌ای نرم روی آن بکشید، با این کار لب‌ها تمیز می‌شود. در نهایت به آن یک نرم کننده و کمی روغن بادام بزنید. همیشه با خودتان یک مرطوب کننده‌ی لب به همراه داشته باشید.

4- پیشگیری از جوش‌ها

بخش دوم آراستگی
پیشگیری از جوش

اگر جزو کسانی هستید که صورت‌تان جوش می‌زند آنرا در سبک زندگی‌تان جست‌وجو کنید. از فست فودها و غذاهای چرب دوری کنید. حالا اگر در نهایت باز هم صورت‌تان جوش زد، صبر کردن و پیشگیری با ماسک‌های طبیعی کلید زیبایی شما است. بهتر است به آن دست نزنید، و به جای ترکاندن جوش‌تان، از ماسک‌های خنک برای پوست‌تان استفاده کنید، و بگذارید به مرور زمان خود جوش خوب شود، تا به زیبایی شما آسیبی نزند. ماسک ‌های خانگی بهترین گزینه برای مقابله از این جوش‌ها هستند.

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن