نکات مد و زیبایی

انواع یقه برای لباس مجلسی

داشتن یک لباس مجلسی زیبا زمینه مناسبی برای پوشیدن لباس یا یقه‌های متنوع و همچنین استفاده از زیورآلات زیبا فراهم می‌آورد. ابتدا باید این نکته را بدانید که سبک مناسب یقه برای شما کدام است. در این مقاله شما را با انواع لباس زنانه بر اساس فرم یقه آشنا می‌کنیم با گروه ایده و آموزش دیفرمگ  همراه باشید.

نوع یقه مناسب را برای خود انتخاب کنید
در هنر خیاطی و طراحی لباس، انتخاب یقه مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع یقه بخش مهمی از لباس است که ضمن حفظ استایل کلی لباس، نمایش مناسبی به خط گردن شما خواهد داد. یقه‌ها در نشان دادن خط گردن و نمایش قسمت دکلته نقش مهمی بر عهده دارند.

یقه‌ها به دور گردن لباس دوخته می‌شوند و از نظر شکل و اندازه در تنوع بسیاری هستند. هر انسانی به طرز متفاوتی زیبا است. نکته کلیدی آن است که هر کس استایل متناسب خود را پیدا کند. در اینجا استایل‌های مختلفی از انواع یقه را برایتان معرفی می‌کنیم.

لباس زنانه با یقه گرد

یقه‌های گرد به شکل منحنی هستند. یقه گرد به عنوان قدیمی‌ترین نوع یقه شناخته می‌شود. که جلوه زیبایی به صورت و گردن شما می‌دهد.

یقه گرد برای این افراد مناسب است:

گردن‌های باریک
شانه‌های عریض
معمولا یقه‌های گرد برای انواع لباس‌ها مناسب هستند و زیورآلات بسیاری را می‌توان همراه آنها استفاده کرد. گوشواره‌های میخی و یا حلقه‌ای کوچک بهترین انتخاب برای این نوع یقه‌ها هستند.

لباس زنانه با یقه قایقی

یقه قایقی به گونه‌ای طراحی می‌شود که انحنای خط اصلی یقه در جلو  و پشت لباس، بسیار کم می‌باشد. در واقع در قسمت خط مرکزی جلو  و پشت لباس یقه کاملا افقی است. یقه‌های قایقی در مقایسه با یقه‌های گرد باریکتر هستند و قسمت‌های بیشتری از گردن را به نمایش می‌گذارند.

استفاده از یقه‌های قایقی برای افرادی که دارای بالاتنه کوچک، هیکل‌های گلابی شکل و شانه‌های باریک هستند مناسب است. مانند یقه‌های گرد با این نوع یقه هم می‌توان از زیورآلات بسیاری استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های دیگر یقه‌های قایقی این است که در قسمت سرشانه لباس، دو طرف یقه از حلقه گردن نسبت به جلو و پشت گردن، فاصله بیشتری می‌گیرند.

انواع یقه برای لباس مجلسی
انواع یقه برای لباس مجلسی

لباس زنانه یقه انگلیسی

این یقه نوعی یقه ایستاده است که کمی به گردن نزدیک بوده و دو لبه یقه در جلو، رو یهم قرار گرفته و بسته می‌شوند. این یقه یک مدل کلاسیک است و منتاسب یرای انواع سلیقه‌ها و اندام‌ها است. اگر بالاتنه شما کوچک است سعی کنید که دکمه آخر یقه را همیشه ببندید و اگر دارای سینه‌های بزرگ هستید آن را باز بگذارید. این توع یقه برای افراد زیر مناسب است:

  • آنهایی که بالاتنه کوچک دارند
  • افرادی که شانه‌هایی کوچک دارند
  • افرادی که دارای اندام گلابی شکل هستند

لباس زنانه با یقه هالتر

این یقه مخصوص لباس‌های شب و مجلسی است، در این نوع یقه شانه‌ها باز هستند و گردن پوشانده می‌گردد. این نوع یقه برای افرادی که سینه‌های بزرگ و شانه‌های برجسته‌ای دارند انتخاب مناسبی است.

لباس زنانه یقه هفت

این یقه بر اساس خط گردن به شکل هفت طراحی می‌شود. همه افراد با پوشیدن لباس‌های یقه هفت زیباتر به نظر می‌رسند. این نوع یقه قسمت دکلته را کاملا نمایش نشان می‌دهد. افرادی که بالاتنه درشت‌تری دارند می‌توانند از حالت بازتر این یقه استفاده کنند. این یقه هم می‌تواند به شکل باز و هم می‌تواند به شکل بسته‌تر طراحی و دوخته شود.

 

 

منبع
گروه ایده و آموزش دیفرمگchibepoosham
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن