دیفر ترفند

با ۷ حرکت همه بلورهایتان را بشویید

برق انداختن ظروف کریستالی

مجله آنلاین دیفرمگترفندهای خانه‌داری؛ یکی از کارهایی که باید برای خانه تکانی عید انجام دهیم، شست‌شوی ظروف است، ظروف کریستالی و دکوری باید به خوبی شسته شده و برق بزنند. به همین منظور این هفت راهکار را در اختیارتان قرار می‌دهیم، تا ظروف بلوری‌تان بهتر از قبل تمیز و برق انداخته شود. با ما همراه شوید.

1-برای پیشگیری از لب پر شدن ظروف بلوری بهترین کار این است که یک حوله را به‌صورت دولا کف سینک ظرف‌شویی پهن کنید تا اگر ظرفی از دستتان افتاد آسیب نبیند.

2-اگر یکی از ظرف‌های بلوری یا لیوان‌هایتان لب پر شده حتماً آن را کنار بگذارید و از آن برای مصرف مواد غذایی استفاده نکنید غالباً ظروف لب پر محل مناسبی برای جمع شدن میکروب‌ها هستند.

3-اگر از انواع دکوری‌های مختلف با جنس بلور یا کریستال در ویترین خود نگهداری می‌کنید بهترین راه برای تمیز کردن و برق انداختن آن‌ها استفاده از محلول سرکه و آب گرم است.

برق انداختن ظروف کریستالی
برق انداختن ظروف کریستالی

4-بهتر است ظروف شیشه‌ای و بلوری را بلافاصله بعد از آبکشی با یک پارچه نخی خشک‌کنید تا از بروز لکه روی بلور پیشگیری کنید.

5-درصورتی‌که از لیوان‌های باریک و بلند استفاده می‌کنید که امکان شستشوی کف آن ممکن نیست باید از شیشه‌شورهایی که برای شستن بطری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد برای این کار استفاده کنید.

6-یکی از راه‌های از بین بردن خراش‌های سطحی روی ظروف بلوری استفاده از خمیردندان است. مقداری خمیردندان روی آن بگذارید و سطح بلوری را صاف و صیقلی کنید.

7-اگر هنگام شستن لیوان یا کاسه‌های بلوری دو تا از آن‌ها درون هم گیر کرد، بهترین کار آن است که درون لیوان بالایی آب سرد بریزید و لیوان پایینی را در آب گرم قرار دهید، این انبساط و انقباض موجب خارج شدن دو لیوان از هم می‌شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن