نکات مد و زیبایی

استايل حجاب زنان مسلمان تركيه

روش بستن روسری زنان ترکیه ای

استايل حجاب زنان مسلمان تركيه

خانم هاى مسلمان ترکیه‌ای چند نكته مهم در استفاده از شال و روسری دارندکه باعث می‌شود حجاب‌شان شیک تر و مجلسی به نظر برسد: خانم هاى مسلمان ترک‌ برای ثابت نگه داشتن طولانى تر چین و لبه و اتصال روسری از سوزن استفاده می‌کنند، زیر چانه، روى سر (برای چسباندن روسری به کلاه زیرش)، لبه‌ها (برای صاف نگه داشتن تای کنار روسری) و… هر جای دیگری که لازم باشد.
ضمنا سوزن‌های مخصوص روسری در ترکیه وجود دارد که از سوزن‌های معمولی نوک‌تیزتر و نازک‌تر و بلندترند. این طوری بافت روسری را نخ‌کش نمی‌کنند و راحت هم درنمی‌آیند.


شال و روسری‌های ابریشمى. یکی، رمز مجلسی بودن حجاب‌شان است. روسری‌های نخی کمتر در مدل‌های رسمی‌شان استفاده می‌شود و روسری‌های ابریشم با طرح‌های شلوغ و به خصوص گوشه‌ها و لبه‌های طرح‌دار باب میل خانم ‌هاى تركيه اى ست.

حجاب قبل روسری (زير شالى) در اغلب جاهای دنیا مرسوم است. این که زنان مسلمان درواقع روسری را برای زيبايي استفاده می‌کنند، آن‌ها قبل از سر کردن روسری سرشان کلاه می‌گذارند، و روسری را می‌گذراند برای مرحله آخر
با اين روش می‌توانند هر مدلی كه دوست دارن به روسري شان بدهند، بدون این که نگران جمع کردن موها باشند.

برای مشاهده زیرشالی ها کلیک کنید.

زنان مسلمان ترکیه ای علاقه خاصی به کشیده نشان دادن صورت و سرشون دارند. بالای روسری‌هایشان را تیز می‌کنند (و سوزن می‌زنند!)، لبه‌های روسری را بدون چین تا پایین صاف می‌آورند و یک کلیپس يا كش بزرگ هم بالای سرشان می‌زنند.

بزرگ کردن سر زیر روسری
نمونه کش سر

 

رایج ترين مدلى كه زنان مسلمان تركيه اى استفاده مي كنند اين مدل است برای مشاهده ی آموزش استایل ترکیه ای بدون سوزن زیر روی عکس کلیک کنید.مدل بستن روسری ترکیه ای

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن