نکات مد و زیبایی

شست و شوی شال و روسری

4 نكته مهم در شست و شوی شال و روسری

شست و شوی شال و روسری از نكات مهم در نگهداری و زيبائی شال و روسری است، پس دقت در شستشوی شال و روسری كمك مهمی به دوام و حفظ زيبائی آن می كند

شستشوی شال و روسری
شستشوی شال و روسری

برچسب اطلاعات: معمولا شال و روسری های مارك دارد، درای برچسبی هستند كه اطلاعات مهم از قبيل جنس، حرارت آب، درصد نخ و نايلون، حرارت اتو و … در آن مشخص شده است، قبل از شستشو به آن نكات دقت كنيد

حرارت آب: يكي از مهمترين عوامل ثبات كيفيت شال و روسری حرارت آبی است كه شال و روسری با آن شسته مي شوند، هرچه حرارت آب بيشتر باشد، عمر شال و روسری كمتر می شود، بهتر است شال يا روسری نخی را با آب ولرم و ترجيحا شامپو بشوئيد.

اتو كردن شال و روسری: حرارت مستقيم به بافت پارچه آسيب می زند، همچنين اگر شال يا روسری شما داراي نايلون باشد، حرارت زياد باعث آب شدگی و تغيير بافت پارچه ی آن يا حتی سوختن آن ميشود، براي اطمينان بيشتر به ليبل دوخته شده به شال يا روسری دقت كرده و اطلاعات آن را در نظر كنيد. بهتر است از اتو كردن با حرارت مستقيم بپرهيزيد و هنگام اتو كردن، پارچه ی سفيد و تميزی روی شال يا روسری قرار دهيد و سپس اتو كنيد.

خشك شوئی شال و روسری: تنها شال يا روسری ساتن يا ابريشم خود را به خشك شوئی بدهيد، در خشكشوئي ها از مواد پاكننده ائی استفاده می كنند كه به عمر و كيفيت تار و پود ضربه ميزند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن