پالت رنگ

هارمونی رنگ خاکی

هماهنگ کردن سخت است اما نتیجه لذت‌بخش

مجله ایده و آموزش دیفرمگ-اگر دنبال رنگی هستید که زود کهنه نشود و به‌راحتی بتوانید مدت‌ها از آن استفاده کنید چه رنگی بهتر از خاکی!

همه ما لباس‌هایی داریم که مدت‌ها است در کشوها و کمدهای لباسمان بدون استفاده مانده‌اند. نه به این دلیل که اندازه‌مان نباشند و کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از سایز ما باشند و نه به این جهت که دوستشان نداشته باشیم و از مد افتاده باشند، فقط برای اینکه نمی‌دانیم با چه چیزهایی همخوانی دارد و به‌اصطلاح هماهنگ می‌شود. هماهنگ کردن رنگ و مدل لباس‌ها با یکدیگر از آن کارهایی است که در ظاهر ساده به نظر می‌رسد ولی هرکسی نمی‌تواند به‌خوبی از عهده این کار بربیاید به همین دلیل است که به بعضی‌ها می‌گویند خوش‌تیپ و به بعضی‌ها بد تیپ! اگر شما هم به این مشکل برخورده‌اید و می‌خواهید تکلیفتان را بالباس‌هایتان روشن کنید نکات کلیدی را در این مورد بخوانید و آن‌ها را به کار بگیرید.

 

مزیت‌های رنگ خاکی

یکی از مزیت‌هایی که رنگ خاکی به همراه دارد این است که افراد را لاغرتر ازآنچه هستند نشان می دهد بنابراین گزینه خوبی برای کسانی است که اضافه وزن دارند یا درشت اندام هستند و با استفاده از رنگ و مدل لباس می‌خواهند لاغرتر به چشم بیایند. مزیت دیگری که این رنگ دارد این است که تقریباً جزو رنگ های خنثی به شمار می آید و به‌راحتی می‌توان آن را با انواع رنگ های سرد یا گرم پوشید.

ویژگی دیگر این رنگ این است که هم می‌توان آن را در لباس‌های اسپرت و هم برای استفاده روزانه و راحت در نظر گرفت و هم لباس‌های سنگین‌تر و برای مراسم رسمی‌تر و مهمانی‌ها. بنابراین با انتخاب این رنگ به‌ظاهر ساده با یک تیر چند نشان را زده‌اید.
هارمونی رنگ خاکی
هارمونی رنگ خاکی

با چه رنگی بپوشیم

اگر شما هم جزو آن گروه از پسرهایی هستید که به پیچیدن شال دور گردنشان علاقه‌مند هستند می‌توانید روی این رنگ شال حساب کنید معمولاً شال خاکی‌رنگ با تی‌شرت ساده مشکی انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. البته انتخاب شما فقط محدود به رنگ مشکی نیست شما می‌توانید روی رنگ های دیگری مانند سفید، یشمی و سرمه‌ای نیز حساب کنید، چون ترکیب شال خاکی با این رنگ‌ها جواب می‌دهد.

هماهنگ کردن سخت است اما نتیجه لذت‌بخش
هماهنگ کردن سخت است اما نتیجه لذت‌بخش

شال و روسری خاکی

این رنگ شال را با مانتوهایی با رنگ‌های متنوع می‌توانید استفاده کنید. بنابراین هنگام خرید شال می‌توانید با خیال راحت به سراغ این رنگ بروید. این رنگ شال با مانتوهایی به رنگ مشکی، سفید ترکیبی کلاسیک و درعین‌حال مناسب می‌سازد. عجله نکنید بازهم قدرت انتخاب دارید چون ترکیب این رنگ با مانتوهایی بارنگ‌های دیگر مثل آبی، زرد یا زرشکی نیز ترکیب خوبی برای افرادی است که هیجان بیشتری دارند. این ترتیب برای روزها، مراسم و مکان‌هایی که می‌خواهید لباس غیررسمی و راحت بپوشید هم یک ترکیب متفاوت و کاملاً زیباست.

رنگ خاکی برای موسفیدها

خاکی برای افرادی که موهای سفید و یا جوگندمی دارند نیز گزینه خوبی است ولی این افراد بهتر است خاکی تیره را انتخاب کند چون خاکی روشن خیلی برایشان مناسب به نظر نمی‌رسد. علاوه بر جوگندمی‌ها افرادی که موهای قرمز دادند و رنگ پوستشان روشن است می‌توانند روی رنگ خاکی حساب کنند، به این فهرست باید افرادی با موهای مشکی که البته حتماً پوست‌های تیره داشته باشند باهم اضافه کرد ازآنجاکه این رنگ به یکرنگ طبیعی و خنثی است برای همه این افراد می‌توانند انتخاب خوبی باشد. فقط می‌ماند سلیقه و خلاقیتی که برای رسیدن به یک ترکیب بهتر باید خرج کنند.

شلوار خاکی

اکنون شلواری به رنگ خاکی دارید و نمی‌دانید با چه لباس‌هایی می‌توانید از آن ترکیب خوبی بسازید، پیشنهاد می‌کنیم آن را با یک تی‌شرت سفید یا مشکی نسبتاً راحت و گشاد امتحان کنید. با این ترکیب رنگی ظاهر شما در حالتی بین رسمی و اسپرت قرار می‌گیرد و درنتیجه می‌توانید برای محیط کار محیط‌های آموزشی یا حتی دیدارهای دوستانه روی این ترکیب حساب کنید. پیراهن‌هایی بارنگ آبی روشن آبی تیره نیز هنگام ترکیب شدن با شلوار خاکی‌رنگ آن را از  خنثی بودن درآورده و به آن پویایی می‌دهد و درنهایت ترکیب خوبی به دست می آید.

هماهنگ کردن سخت است، اما نتیجه‌ لذت بخش

حق باشماست هماهنگ کردن یک مانتو خاکی‌رنگ بارنگ شال، شلوار و حتی کیف و کفش کار راحتی نیست اما شک نکنید که وقتی ترکیب خوبی به دست بیاید نتیجه حتی بیشتر از انتظار شما رضایت‌بخش می‌شود. مثلاً همیشه یک مانتو ساده و اسپرت خاکی‌رنگ با یک شلوار جین سورمه‌ای و یک شال سورمه‌ای ترکیب خوبی می‌سازد. برای انتخاب کفش با این مدل نیز می‌توانید روی کفش‌های تخت و مسطح و یا انواع کتانی حساب کنید و چه‌بهتر اگر هم‌رنگ مانتو یا شال تا نباشد شال بارنگ شاد نیز گزینه خوبی برای پوشیدن با این رنگ مانتو است و با گرمای که دارد به آن جلوه زیادی می دهد و برای روزهای گرم تابستان هم بسیار مناسب است.

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن