نکات مد و زیبایی

از حجاب خود لذت ببرید

راهکارهای حجاب زیبا

مجله ایده و آموزش دیفرمگ؛ اگر علاقه‌مندان به چادر و حجاب زیبا می‌توانید با این ترفندهایی که براتون در این مقاله می‌گم از حجاب‌تون لذت ببرید. ناگفته نماند که حجاب ما می‌تواند کودکان ما را به خود جلب یا از خود براند، پس بیایید الگوی خوبی برای دختر کوچولوهایمان باشیم.

راهکارهای حجاب زیبا
خانم راحله امینیان و دختر محجبه اش

یک محجبه‌ی حقیقی بایستی ظاهری آراسته و مرتب داشته باشد، تا دیگران را نیز به حجاب زیبا جلب نماید. یکی از چیزهایی که باعث می‌شود دیگران از حجاب فرار کنند، دیدن خانم‌هایی است که با شلختگی و ظاهری چروک و نازیبا حجاب دارند. پس اگر جزو اشخاصی هستید که دوست دارید دیگران را با عمل‌کردتان به حجاب دعوت کنید، بهتر است به این راهکارها دقت کنید و از آنها استفاده نمایید.

جمع کردن موها

اگر موهای بلندی دارید باید به خوبی آنها را جمع کنید. حالا با هر جمع کننده‌ای که فکر می‌کنید بهتر می‌تونه موهایتان را نگهدارد. با کش یا کلیپس مخصوص موهای بلند… مهم این است که بتوانید چادر را خوب روی سرتان نگهدارید. موهایتان را نه خیلی بالا ببندید که برجستگی آن مشخص شود، و نه آنقدر پایین که به گردن‌تان بچسبد و احساس کلافگی کنید.

راهکارهای حجاب زیبا
کلیپس مو

حالا اگر جلوی موهایتان کوتاه است، باید از سنجاق‌های مویی یا از کلیپس ماهی (تق‌تقی) استفاده کنید. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید در هر شرایطی حجاب‌تان زیباتر و ثابت‌تر باقی بماند، می‌توانید از هدبند یا از کلاه‌های حجاب استفاده نمایید.

راهکارهای حجاب زیبا
تق تقی
راهکارهای حجاب زیبا
سنجاق مویی

جنس چادر و شال و روسری

به خرید پارچه چادری و جنس روسری خیلی دقت کنید، اگر جنس چادرتان سنگین باشد موجب خستگی و حتی دل‌زدگی از حجاب با چادر می‌شود، پس بهتر است چادر سبک انتخاب نمایید، چراکه برای فعالیت زیاد شما را خسته نکند. انتخاب جنس روسری و شال هم خیلی مهم است که لیز و سُر نباشد، تا حجاب روی سر ثابت بماند.

 

راهکارهای حجاب زیبا
مژده لواسانی

اندازه قد چادر

قد چادرتان را درست اندازه بزنید، تا بلندی یا کوتاه بودنش دست‌وپا گیر یا نازیبایی نداشته باشد. مثلاً اگر چادرمان بلند باشد علاوه بر خسته کردن و کلافگی از بلند بودنش، دائماً باید حواسمان به جمع کردنش باشد، یا زیر کفش برود و خاکی شود.

کش چادر

ترفند بعدی کش است، برای یک حجاب ثابت و جلوگیری از شلختگی بهتر است، برای چادرهایمان چه چادرهایی که بیرون سر می‎‌کنیم و چه چادرهای رنگی‌ای که در میهمانی‌ها سر می‌کنیم، کش بدوزیم تا آن‌را روی سرمان ثابت نگهدارد.

راهکارهای حجاب زیبا
چادر رنگی

استفاده از چادرهای مدل‌دار

اگر استفاده از چادر ایرانی برایتان سخت است، می‌توانید از چادرهای مدل‌دار استفاده نمایید. چادرهایی که دارای آستین هستند مانند چادر لبنانی یا چادرهایی که پایین‌شان مثل دامن با یک بند به دور کمر بسته می‌شوند، مثل چادر قاجاری یا حُسنا می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای جایگزین کردن چادر مشکی ایرانی باشد.

استفاده از اکسسوری های حجاب

استفاده از فیکس کننده‌های حجاب هم خیلی در ثابت نگهداشتن حجاب و جلوگیری از ظاهری شلخته به ما کمک می‌کند. پس حواستان باشد تا از گیره‌های مناسب برای شال و روسری‌تان استفاده نمایید.

استفاده از ساق دست و یقه‌های حجاب هم برای پوشش کامل و حفظ ظاهری مرتب پیشنهاد می‌کنم، تا برای اینکه اگر خواستید دست‌تان را در میهمانی‌ بیرون از چادر بیاورید، مُعذب نشوید. یه چند سالی هم هست که ساق و یقه های ستِ خوشگلی هم به بازار آمده است که البته، اگر در تلگرام و اینستاگرام بگردید، می‌توانید پیج های مربوط به فروش این ملزومات حجاب را پیدا کنید.

راهکارهای حجاب شیک
یقه و ساق ست

مدل دار سر کردن شال و روسری

استفاده از آموزش‌های تصویری یا ویدئویی برای مدل‌دار سر کردن شال و روسری، به شما کمک می‌کند تا تنوعی به حجاب خود بدهید تا از تکراری شدن آن برای‌تان جلوگیری کند.

 

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن