UA-118641233-1
نکات مد و زیبایی

قوانین ست کردن رنگ‌ها (مرحله دوم و سوم)

مرحله‌ی دوم و سوم

مجله ایده و آموزش دیفرمگ- گاهی اوقات ست کردن رنگ لباس برامون یک دغدغه می‌شه. مثلا اینکه بامانتو سبز چه شلواری می‌تونیم بپوشیم یا با شال و روسری صورتی‌ای که دارم چه مانتویی می‌تونم ست کنم. خواندن این مقاله برای دانستن اصولی ست کردن رنگ های خالی از لطف نیست. پس برای دانستن قوانین ست کردن رنگها با دیفرمگ همراه شوید.

مرحله‌ی دوم: ایجاد مطابقت بین رنگ‌ها

1- برای ست کردن لباس بیرون بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنیم.

قوانین ست کردن رنگ‌ها (مرحله دوم و سوم)
قوانین ست کردن رنگ‌ها (مرحله دوم و سوم)

این یک نصیحت مهم برای ایجاد یک ست مناسب در لباس‌های بیرون از خانه است. استفاده از رنگ‌های خنثی می‌تواند باعث شود رنگ انتخابی‌تان جلوه‌ی بهتری داشته باشد و ترکیب بهتری ایجاد کند.

  • استفاده از رنگ خاکستری در ست بیرون می‌تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید شلوار خاکستری را با مانتو آبی و شال سفید ترکیب کنید.
  • رنگ سفید با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌سازد و در ست‌های بیرونی هم می‌تواند بسیار کارگشا باشد..
  • از پوشیدن شلوارهای رنگی خودداری کنید. با این اوصاف معمولا شلوارهای رنگی توجه را از ست لباس دور کرده و فقط بر روی خود متمرکز می‌کنند.

2- از درجه‌بندی رنگ‌ها استفاده کنید.

درجه‌بندی رنگ‌ها
درجه‌بندی رنگ‌ها

هر رنگی درجات مختلفی دارد. ممکن است تیره یا روشن‌تر باشد. اگر می‌خواهید لباسی را ست کنید، بهتر است در ست خود از درجات مختلف رنگ‌های انتخابی‌تان استفاده کنید. مثلا یکی از لباس‌ها درجه‌ی تیره‌تر و دیگری درجه‌ی روشن‌تری داشته باشد.

3- تمرینِ ست رنگ کنید.

باید رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید بر اساس تجربه‌ی خودتان بفهمید از چه ترکیبی خوش‌تان نمی‌آید. مثلا ممکن است دوست نداشته باشید که با بلوز آبی روشن روسری زرد براق استفاده کنید. شاید دوست داشته باشید از زرد روشن‌تر یا طلایی تیره استفاده کنید.

مرحله‌ی سوم: استفاده از ست‌های مطمئن

1- همراه رنگ‌های دیگر از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

استفاده از ست‌های مطمئن
استفاده از ست‌های مطمئن

یک راه خوب برای ست کردن لباس، ترکیب رنگ‌ها با رنگ‌های خنثی است. رنگ‌های خنثی تأثیر رنگ لباس‌تان را افزایش می‌دهند.

  • می‌توانید یک رنگ را با یک رنگ خنثی ست کنید. مثلا می‌توانید یک مانتو قرمز روشن را با یک دامن مشکی و یک کفش بدون پاشنه‌ی قرمز ست کنید. همچنین می‌توانید شلوار جین آبی خود را با یک مانتو سفید و روسری آبی ست کنید.
  • می‌توانید یک رنگ را با دو رنگ خنثی ست کنید. مثلا می‌توانید یک مانتو نارنجی را با ژاکت سفید و سیاه، کفش سیاه و کیف سفید ست کنید. یا می‌توانید شلوار قهوه‌ای را با مانتو کرم و روسری طلایی ست کنید.
  • اگر بخواهید در ست خود کمی ریسک‌پذیرتر باشید، می‌توانید دو رنگ را با یک رنگ خنثی ست کنید. اگر از توانایی خود در ست کردن مطمئن نیستید، می‌توانید از دو رنگ مشابه استفاده کنید. مثلا می‌توانید یک کت قرمز را با پیراهن زنانه‌ی سفید، کفش و کیف نارنجی ست کنید. یا می‌توانید شلوار مشکی را با بافت آبی تیره و روسری آلبالویی ست کنید.

2- استفاده از رنگ‌های گرم

استفاده از رنگ‌های گرم
استفاده از رنگ‌های گرم

اگر در ست کردن لباس مردد بودید، می‌توانید از رنگ‌های خنثی گرم استفاده کنید. مثلا ترکیب قهوه‌ای و کرم بسیار خوب و برازنده است. همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی که بیشتر تُن زمینی (رنگ‌هایی که با رنگ خاکستری ترکیب می‌شوند) دارند، مانند سبز زیتونی نیز استفاده کنید.

3- لباس‌های طرح‌دار را با تک‌رنگ‌های خنثی یا ساده ست کنید.

ست کردن لباس‌هایی که طرح یا الگوی رنگی خاصی دارند، کار سختی است. شما باید توجه کنید که الگوی لباس‌تان تحت شعاع بقیه‌ی ست شما قرار نگیرد و در عین حال بقیه‌ی ست شما را به حاشیه نراند.

می‌توانید یک لباس طرح‌دار را با یک یا دو رنگ خنثی یا لباس ساده بپوشید. برای مثال می‌توانید یک مانتو بافتنی راه‌راه بنفش و سیاه را با شلوار مشکی و بوت خاکستری بپوشید. همچنین می‌توانید یک پالتو پشمی را با شلوار مخمل کبریتی قهوه‌ای و یک بلوز ساده‌ی سفید برای زیر پالتو ست کنید.
همچنین می‌توانید یک لباس طرح‌دار را با یک لباس ساده با رنگی از رنگ‌های لباس طرح‌دارتان ست کنید. مثلا اگر یک دامن قرمز با طرح زرد و نارنجی خورشید دارید، می‌توانید آن را با یک بلوز نارنجی ست کنید. البته کفش‌تان باید رنگ خنثی داشته باشد.

منبع
chetorwikihow
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن