نکات مد و زیبایی

نکاتی درباره انتخاب چادر

انتخاب صحیح جنس و مدل چادر مشکی


نـكاتى دربـاره انتخـاب چـادر:

نکاتی درباره انتخاب چادر
نکاتی درباره انتخاب چادر
معمولا در مکان‌های مختلف از چادرهای مختلف استفاده می‌شود.این تفاوت و گوناگونی، هم به طرح و هم به پارچه‌ی مورد استفاده مربوط می‌شود.
چادر هم مانند دیگر پوشش‌های بانوان می‌تواند در مجالس رسمی، غیر رسمی، در محیط‌های کاری و در محافل خانوادگی، جنس و نوع متفاوتی داشته باشد.

 

 

پارچه‌ مشکی های تمام ابریشم و پارچه‌هایی که مقداری ابریشم هم در آن به کار برده شده باشد ، حس رسمی را انتقال میدهد.
اگر عازم یک مراسم رسمی هستید، بهتر است از آن دسته از پارچه‌های چادری استفاده کنید که نقش و گل‌های ریز ابریشمی داشته باشد.

هرچه نقش‌ها و گل‌های چادر ریزتر باشند، چادر رسمی‌تر تلقی می‌شود.پارچه‌هایی که بافت ریز و لطیف دارند جلوه‌ زیباتری دارند و برای مراسم رسمی یک انتخاب خوب هستند.

 

در محیط‌های کاری، اولویت با پارچه‌های چادری سبک و نخی است که هم گرمای زیادی ایجاد نمی‌کند، هم آن‌قدر سنگین نیست که بعد از مدتی کوتاه باعث خستگی و کلافگی شود.استفاده از پارچه‌هایی که از روی سَر، سُر نمی‌خورند در چنین مکان‌هایی بهتر است.

به علاوه، می‌توان از طرح‌ها و مدل‌هایی از چادر استفاده کرد که آستین یا جای دست داشته باشد و بتوان آن را روی سر با کش یا دکمه‌ای محکم کرد. مجله ی دیفرمگ پستی را برای چادر های آستین دار پرطرفدار در ایران را آماده کرده که میتوانید برای مشاهده روی لینک کلیک کنید.

البته ناگفته نماند انتخاب جنس و بستن شال و روسری زیر چادر هم جزو نکات مهم و ضروری است که هر بانوی چادری باید درباره ی آن بداند.

مشاهده ی نکات بستن شال و روسری زیر چادر

مشاهده معرفی انواع پارچه چادر مشکی

چادر مشکی نانو با خاصیت خنک کنندگی و ضد آب

منبع كـانال ايـده و آمـوزش
 @differhijab

.

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن