یک دقیقه مطالعه

ارزان‌ترین نسخه

منتخب روز؛ 9 مهر

ارزان‌ترین نسخه

مجله آنلاین دیفرمگ– داستان کوتاه؛ می‌گویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می‌کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت. و برای مداوای چشم‌دردش انواع قرص‌ها و آمپول‌ها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه‌ی چندانی نگرفته بود.

وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد، درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می‌‌بیند. وی به راهب مراجعه می‌کند و راهب پس از معاینه‌ی وی به او پیشنهاد می‌دهد که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.

وی پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور می‌دهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با رنگ سبز ، رنگ‌آمیزی کنند. همین‌طور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض می‌کند.

پس از مدتی رنگ ماشین، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می‌آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر می‌دهد و البته چشم‌دردش هم تسکین می‌یابد.

منتخب روز نهم مهر
ارزان‌ترین نسخه

بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می‌نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد می‌شود متوجه می‌شود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه‌ای به رنگ سبز به تن کند.

او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش می‌رسد از او می‌پرسد آیا چشم‌دردش تسکین یافته؟ مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و می‌گوید: «بله، اما این گران‌ترین مداوایی بود که تاکنون داشته‌ام.»

مرد راهب با تعجب به بیمارش می‌گوید: بالعکس، این ارزان‌ترین نسخه‌ای بود که تا کنون تجویز کرده‌ام. برای مداوای چشم دردتان تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.

هیچ وقت نمی‌توانی تمام دنیا را تغییر دهی، اما با تغییر نوع نگاهت می‌توانی دنیا را به کام خود درآوری.

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن