یک دقیقه مطالعه

کتاب چهار میثاق-چهارمین میثاق

بخش دوم آخرین میثاق

هر روز چند دقیقه مطالعه کوتاه در منتخب روز مجله ایده و آموزش دیفرمگ

مجله آنلاین دیفرمگ؛ بریده ای از کتاب چهار میثاق اثر میگوئل روئیز را با هم می‌خوانیم. اولین میثاق: با کلام خود گناه نکنید. دومین  میثاق: هیچ چیز را به خود نگیرید. سومین میثاق: تصورات باطل نکنید. چهارمین میثاق: همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

بخش دوم؛ همیشه بیشترین تلاش‌تان را بکنید.

هنگامی‌که نهابت تلاشتان را بکنید، نه بیشتر و نه کمتر، آن وقت می‌آموزید که خود را همان طور که هستید بپذیرید. اما باید آگاه باشید و از اشتباهاتتان درس بگیرید. آموختن از اشتباه به این معنی است که تمرین کنید، به نتیجه کارتان منصفانه نگاه کنید و به تمرین ادامه دهید. این امر آگاهی شما را افزون می‌کند.

وقتی بیشترین تلاشتان را بکنید، احساس نمی کنید دارید وظیفه ای اجباری را انجام میدهید، چون از هر کاری که میکنید لذت می برید. وقتی که از کاری لذتب میبرید یا آن را طوری انجام میدهید که تاثیر منفی بر رویتان نداشته باشد، می دانید که دارید نهایت تلاشتان را میکنید.

بخش دوم آخرین میثاق
بخش دوم آخرین میثاق
بهترین راه برای گفتن «خدایا دوستت دارم»این است زندگی کنیم و بیشترین تلاشمان را بکنیم. بهترین راه برای گفتن «خدایا شکرت» این است که گذشته را رها کنیم و در زمان حال زندگی کنیم، همین حالا و همین جا.

زندگی هرچه از شما می‌گیرد بگذارید بگیرد. وقتی شما از گذشته صرف‌نظر می‌کنید و از آن دست می‌کشید، به خود اجازه می‌دهید که در لحظه اکنون کاملاً زندگی کنید.

سه میثاق نخستین در صورتی موثر واقع می‌شوند که بیشترین تلاشتان را بکنید. توقع نداشته باشید که همیشه بتوانید معصومانه از کلام استفاده کنید. عادات روزمرۀ شما بسیار قوی هستند و در ذهنتان ریشه دارند.

اما می‌توانید نهایت تلاشتان را بکنید

توقع نداشته باشید که بتوانید هیچ چیز را به خود نگیرید؛ فقط بیشترین تلاشتان را بکنید. توقع نداشته باشید که هرگز تصورات باطل نکنید، اما بی‌شک میتوانید نهایت تلاشتان را بکنید.

با نهایت تلاش خود را کردن است که عادات گناه کردن با کلام، همه چیز را به خود گرفتن و تصورات باطل داشتن، تضعیف می‌شوند و به دفعات کمتری اتفاق می‌افتند.

قسمت های قبل را در منتخب های روزهای قبل از 27 شهریور بخوانید و بخش های بعدی کتاب را در منتخب روزهای آتی بخوانید.

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن