یک دقیقه مطالعه

برشی از کتاب چهار میثاق

سومین میثاق از چهار میثاق (بخش دوم)

مجله آنلاین دیفرمگ؛ بریده ای از کتاب چهار میثاق اثر میگوئل روئز را با هم می‌خوانیم. اولین میثاق: با کلام خود گناه نکنید. دومین  میثاق: هیچ چیز را به خود نگیرید. سومین میثاق: تصورات باطل نکنید.

روزی را مجسم کنید که دیگر درباره‌ی همسرتان یا هر کس دیگر در زندگی‌تان هیچ تصوری به ذهن راه نمی‌دهید. آن وقت طریقۀ ارتباط برقرار کردن شما کاملاً تغییر می‌کند و روابط شما دیگر موجب رنج و تعارض ناشی از تصورات غلط نخواهد بود.

منتخب روز؛ 25 شهریور
منتخب روز؛ 25 شهریور

راه احتراز از تصور کردن پرسش کردن است. مطمئن شوید که ارتباط شما شفاف است. اگر نمی‌فهمید، بپرسید. شهامت این را داشته باشید که تا دست یافتن به شفافیت کامل، به پرسیدن ادامه دهید، و تازه آن وقت هم تصور نکنید که همه چیز را درباره‌ی موقعیت مورد نظر می‌دانید. وقتی پاسخ را شنیدید، دیگر مجبور نیستید تصور کنید، چون حقیقت را می‌دانید.

شما باید همچنین شهامت این را بیابید که آنچه را می‌خواهید درخواست کنید. هرکسی حق دارد که به شما «آری» یا «نه» بگوید، و شما همیشه حق دارید که درخواست کنید. به همین صورت، هر کسی حق دارد که از شما درخواست کند، و شما هم حق دارید «آری» یا «نه» بگویید.

اگر چیزی را نمی‌فهمید، بهتر است بپرسید تا متوجه شوید، به جای اینکه به تصورات متوسل شوید. بدون تصور کردن، دنیای شما دنیایی معصوم می‌شود.

جادوگر سفید از کلام برای آفرینش، بخشش، شراکت و عشق استفاده می‌کند. با عادت کردن به این میثاق، کل زندگی شما عمیقاً دگرگون می‌شود.

هنگامی که شما کل رویای خویش را تغییر دادید، جادو در زندگی‌تان تحقق می‌یابد. آنچه به آن نیاز دارید به آسانی به سوی‌تان می‌آید، چون روح آزادانه در درون شما حرکت می‌کند. این تسلط بر نیت، تسلط بر جان، تسلط بر عشق، تسلط بر سپاس و تسلط بر زندگی است.

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن