یک دقیقه مطالعه

منتخب روز؛ 19 شهریور

تکرار انتخاب‌ها، عادت را در ما ایجاد می‌کند.

هر روز چند دقیقه مطالعه کوتاه در منتخب روز مجله ایده و آموزش دیفرمگ

دیفرمگ: دارن هاردی در قسمتی از مبحث عادت کتاب اثرمرکب می‌نویسد: داستان جالبی وجود دارد دربارۀ مردی که به سرعت و چهارنعل با اسب‌اش می‌تاخت. این طور به نظر می‌رسید که جای بسیار مهمی می‌رفت.

مردی که کنار جاده ایستاده بود، فریاد زد: «کجا می‌روی؟» مرد اسب‌سوار جواب داد: «نمی‌دانم، از اسب بپرس!»

این داستان خیلی از مردم است؛ آن‌ها سوار بر اسب عادت‌هایشان می‌تازند، بدون اینکه بدانند کجا می‌روند. وقت آن رسیده است که کنترل افسار را به دست بگیرید و زندگی‌تان را در مسیر رسیدن به جایی قرار دهید که واقعاً می‌خواهید آن‌جا بروید.

اگر با استفاده از خلبان خودکار زندگی می‌کنید و اجازه می‌دهید که عادت‌هایتان شما را اداره کنند، می‌خواهم که دلیلش را بدانید و خودتان را از این دام رها کنید. به هر حال، شما از همراهی من برخوردارید. مطالعات  روان‌شناسی نشان داده‌اند که 95% درصد از همه‌ی چیزهایی که احساس می‌کنیم، فکر می‌کنیم، انجام می‌دهیم و به آن‌ها دست پیدا می‌کنیم، در نتیجه‌ی یک عادتِ یادگرفته شده است!

منتخب روز 19 شهریور
منتخب روز 19 شهریور

ما با غرایز متولد شده‌ایم و البته بدون هیچ‌گونه عادتی. ما عادت‌ها را در طول زمان پرورش می‌دهیم. در دوران کودکی، مجموعه‌ای از پاسخ‎‌های شرطی را یاد می‌گیریم که ما را به عکس‌العمل غیرارادی (بدون فکر کردن) در خیلی از موقعیت‌ها سوق می‌دهند.

 

 

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن