یک دقیقه مطالعه

داستان کوتاه به مناسبت روز کارمند

نامه‌ای به خدا

داستان کوتاه به مناسبت روز کارمند؛ تقدیم به همه ی کارمندان دلسوز و با وجدان که به کار مردم بدون هیچ منتی رسیدگی می کنند.

روزی کارمند پستی که به نامه‌هایی که آدرس نامعلوم داشتند رسیدگی می‌کرد، متوجه نامه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود:نامه‌ای به خدا !!!


با خودش فکر کرد بهتر است نامه را باز کرده و بخواند. در نامه این طور نوشته شده بود:
خدای عزیزم بیوه زنی 83 ساله هستم که زندگی ام با حقوق ناچیز بازنشستگی می‌گذرد. دیروز یک نفر کیف مرا که صد دلار در آن بود دزدید.

این تمام پولی بود که تا پایان ماه باید خرج می‌کردم. یکشنبه هفته دیگر عید است و من دو نفر از دوستانم را برای شام دعوت کرده‌ام، اما بدون آن پول چیزی نمی‌توانم بخرم. هیچ کس را هم ندارم تا از او پول قرض بگیرم، تو ای خدای مهربان تنها امید من هستی به من کمک کن!


کارمند اداره پست خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و نامه را به سایر همکارانش نشان داد.

نتیجه این شد که همه آنها جیب خود را جستجو کردند و هر کدام چند دلاری روی میز گذاشتند. در پایان 96 دلار جمع شد و برای پیرزن فرستادند.
همه کارمندان اداره پست از اینکه توانسته بودند کار خوبی انجام دهند خوشحال بودند. عید به پایان رسید و چند روزی از این ماجرا گذشت، تا این که نامه دیگری از آن پیرزن به اداره پست رسید که روی آن نوشته شده بود: نامه‌ای به خدا!


همه کارمندان جمع شدند تا نامه را باز کرده و بخوانند. مضمون نامه چنین بود :
خدای عزیزم، چگونه می‌توانم از کاری که برایم انجام دادی تشکر کنم. با لطف تو توانستم شامی ‌عالی برای دوستانم مهیا کرده و روز خوبی را با هم بگذرانیم. من به آنها گفتم که چه هدیه خوبی برایم فرستادی،

البته چهار دلار آن کم بود که مطمئنم کارمندان اداره پست آن را برداشته‌اند!

کارمندان اداره ی پست ، خندیدند و همگی وجدانی آسوده و دلی خرسند داشتند از اینکه توانسته بودند دل بنده ای را شاد کنند.

منتخب روز چهارم شهریور
منتخب روز چهارم شهریور

روز کارمند بر همه ی کارمندان زحمت کش و باوجدان مبارک!

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن