یک دقیقه مطالعه

بخش آخر کتاب چهار میثاق

بریده ای از کتاب چهار میثاق

مجله آنلاین دیفرمگ؛ بریده ای از کتاب چهار میثاق اثر میگوئل روئیز را با هم می‌خوانیم. اولین میثاق: با کلام خود گناه نکنید. دومین  میثاق: هیچ چیز را به خود نگیرید. سومین میثاق: تصورات باطل نکنید. چهارمین میثاق: همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

شما باید شکارچی بزرگی باشید، جنگجوی بزرگی باشید تا بتوانید از این چهار میثاق در زندگی خویش دفاع کنید. شادی شما، آزادی شما، تمام راه زندگی شما به این امر بستگی دارد. هدف جنگجو فائق آمدن بر جهان و تعالی جستن، گریختن از دوزخ و هرگز به آن بازنگشتن است. همان طور که تولتک‌ها به ما آموخته‌اند.

کتاب چهار میثاق
منتخب روز28 شهریور

ما واقعاً نیاز داریم که از هر ذره قدرتی که در اختیار داریم، برای پیروز شدن در رعایت این میثاق ها استفاده کنیم. من ابتدا توقع نداشتم که بتوانم در این کار توفیق حاصل کنم. بارها شکست خوردم اما دوباره به‌پا خاستم و ادامه دادم. بازهم شکست خوردم و دوباره آغاز کردم. برای خودم متأسف نشدم، به خودم گفتم: «اگر شکست خوردم، مهم نیست، من به اندازه‌ی کافی باهوش هستم، پس می‌توانم موفق شوم!» دوباره برخاستم و به راهم ادامه دادم.

پس اگر شکست خوردید، خود را مورد قضاوت قرار ندهید. اجازه ندهید که قاضی‌تان این رضایت را به دست آورد که شما را محکوم کند. محکم و پرطاقت باشید. دوباره برخیزید و دوباره با خود میثاق ببندید. «بسیار خوب، من میثاقم را شکستم و نتوانستم از کلامم معصومانه استفاده کنم. دوباره شروع می‌کنم.

هر روز به این چهار میثاق وفادار بمانید

من فقط امروز به این چهار میثاق عمل می‌کنم. امروز با کلامم گناه نمی‌کنم، چیزی را به خودم نمی‌گیرم، تصورات بیهوده نمی‌کنم و بیشترین تلاشم را می‌کنم.»

اگر یکی از این میثاق‌ها را شکستید، روز بعد از نو آغاز کنید، سپس روز بعد از آن. در آغاز دشوار خواهد بود، اما هر روز آسان‌تر و آسان‌تر می‌شود تا این که یک روز کشف می‌کنید زندگی‌تان را با این چهار میثاق اداره می‌کنید. و از مشاهده این که چگونه زندگی‌تان متحول شده است، شگفت‌زده می‌شوید.

نیازی نیست که عقاید مذهبی متعصبانه داشته باشید. عشق و احترام شما به خویشتن هر روز افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید این کار را بکنید. اگر من توانستم، شما هم می‌توانید. به آینده فکر نکنید؛ حواستان را جمع امروز کنید، و در زمان حال زندگی کنید.

فقط برای امروزتان زندگی کنید. همیشه نهایت تلاش خود را بکنید تا به میثاق‌ها وفادار باشید، به زودی این کار برایتان آسان ‌می‌شود. امروز آغاز یک رویای جدید است.

قسمت های قبل را در منتخب های روزهای قبل از 28 شهریور بخوانید و بخش های بعدی کتاب را در منتخب روزهای آتی بخوانید.

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن