دیفرلایف

10 نکته در طراحی داخلی که هرکس باید آن را بداند

آموزش چند نکته پایه طراحی داخلی

با پیروی از چند نکته در طراحی داخلی میتوان یک فضای دوست داشتنی داشت

شما با این نکات که چهار دیوار شما را در بر میگیرد میتوانید در خانه احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

نکاتی برای احساس راحتی بیشتر در طراحی داخلی
طراحی داخلی

 

1 . طرح کاربردی :

طراحی داخلی باید از یک طرح کاربردی شروع شود،پیشنهاد میکنم در ابتدا از یک نرم افزار طراحی نظیر 3ds max استفاده کنید ، یا با کسانی که در این زمینه تجربه دارن مشورت نمایید .

ما اکثرا خودمان دست به کار میشیم و مجبور میشیم وسایل خانه از قبیل مبلمان را بارها جابه جا کنیم چون قبل از آن دید مشخص از مکان وسایل خانه نداریم.

طراحی خانه هر کس بستگی به شیوه زندگی او دارد از این رو بعضا افراد از تزئینات شلوغ برای طراحی خانه خود استفاده میکنن و بعضی از خانواده ها که شاغل هستن و میخواهند محیط آرامی داشته باشند از اشیاء تزئینی فراوان خودداری میکنن.

 

2 . چیدمان صحیح صندلی و مبل ها :

در مورد مبل و صندلی ها باید  خدمتتون بگم که حتما و حتما  با در نظر گرفتن شکل ، اندازه و فضایخود مبلتان را خریداری بکنید و تصمیم بگیرید که متناسب با فضایتان چه پارجه و رنگی باید انتخاب کنید، صد البته هزینه هم باید در نظر داشته باشید

جالب اینجاست که اگر در انتخاب مبل و رنگ و اندازه آن دقت نکنید مجبور خواهید شد که بقیه وسایل خانه را نسبت به مبلتون تغییر بدهید.

به عنوان مثال شما در فصل تابستان از یک رنگ سرد در انتخاب مبلتون استفاده میکنید و دقت نمیکنید که ممکن است این رنگ در فصول سرد سال برای شما خسته کننده باشد.

3 . اشیاء تزئینی :

به این سوال من پاسخ دهید ؟

چرا چیزی که نمیتوانید استفاده کنید میخرید وبه وسایل خانه خود اضافه میکنید !!!

ممکن است شما در نگاه نخست نتوانید چیزی که میخواهید را پیدا کنید ولی شما میتوانید با آزمون و خطااین کار را به درستی انجام دهید

بسیاری از طراحان داخلی به شما میگویند  اگر شما چیزی را دوست دارید پس بخرید ، شما جایش را درخانه پیدا خواهید کرد، البته این امر برای طراحان با تجربه کار ساز است.

شما آنچه دوست دارید میخرید ( طراح مکانش را به شما در خانه نشان میدهد )

میتونید آنجه دوست دارید را از مجلات ، نمایشگاها ، تلگرام و اینستاگرام   پیدا کنید ، به حرف بقیه هم گوش نکنید به دل خودتون  نگاه کنید و به روشی که به شما گفتم مکان مناسبش را پیدا کنید.

4 . نکته سبز:

معمولا ما برای طراحی داخلی خود در آخرین مرحله به فکر گیاهان می افتیم.

باورتان نمیشود که به طور مثال یک گیاه نخل گلدانی چه لطافت و زیبایی کم نظیری به فضای شما میدهد.

این نکته را در ذهن داشته باشید که گیاهان نشاط را برای شما به ارمغان می آورند.

 

5 . اضافه کردن لایه ها :

لایه کردن یک اتاق برای آسایش و گرمای بصری بسیار مهم است.

به تصویر زیر نگاه کنید

قالیچه ای که به صورت یک لایه بر روی موکت قرار گرفته ، کوسن لایه ای برای مبل ها ، پرده لایه ای برای پنجره تمام این عناصر تشکیل یک اتاق دنج را میدهند که به زیبایی خانه هم کمک میکنند .

پارچه های مخملی ، پرده های ابریشمی و فرش های برجسته پلوس دار از جمله لایه هایی هستند که میتوانید استفاده کنید. شما با لایه بندی خانه خود از یک بلا به زیبایی میروید …

6 . ترکیب سیاه :

این ترفند کمی شناخته شده است.  مهم نیست توی فرهنگ شما باشد یا خیر در هر طراحی داخلی باید چند ترکیب از سیاه و سفید وجود داشته باشد .

حالا چرا ؟ رنگ سیاه معنای عمق ، شخصیت وتمرکز را به یک خانه میدهد . این ویژگی در کمتر رنگی وجود دارد. میتوان این رنگ ر ادر ترکیب تصاویر با فریم های چوبی سیاه و سفید ، چاپ گرافیکی سیاه و سفید در پرده یا گذاشتن یک شئ سیاه در گوشه ای از طراحی خود استفاده کرد.

ممکنه برخی بگویند این ترکیب را میتوان با رنگ های دیگه هم تجربه کرد ، من به شما میگویم یک بار هم شده با سیاه امتحان کنید.

7 . ایجاد بنرها :

هر شئ تزئینی میتواند یک بنر باشد (نمایانگر حالات روحی شما ) شما نه تنها باید از اشیاء تزئینی استفاده کنید بلکه باید آنها را در بهترین جاها هم قرار دهید ،به عنوان مثال با گذاشتن قاب عکس بر روی دیوار یا چند شئ تزئینی روی میز کنسول یا قرار دادن چند صندلی کنار هم در کنار پنجره برای مکالمه یا گروهی از شمعدان ها روی میز ناهار خوری از این امر تبعیت کنید .

بذارید اسم کنار هم قرار دادن اشیاء تزئینی را گروه بندی بگذارم ، در این گروه بندی ها به رنگ، تم ، و بافت شئ دقت داشته باشید تا هم خوانی داشته باشند.

8 . خودتان بسازید :

حتما شما به مسافرت رفته اید و چیزهایی را با خود آورده اید میتوانید با در کنار هم قراردادنشان در جای مناسب هم به زیبایی خانه خود کمک کنید و هم با دیدنشان خاطره های خوب گذشته را به یاد آورید.

شما با انتخاب رنگ مناسب کوسن مبلتان میتوانید سلیقه خودتون را به رخ بکشید . خیلی زیبا میشه که قسمتی از دیوار خانه خودتان را با عکس هایی که گرفته اید تزیین کنید.

 

9 . چوب و خطوط کلاسیک :

مهم نیست که شما فقیر هستید یا ثروتمند ! شما حتما باید در خانه خود از وسایل کلاسیک استفاده کنید حتی اگر هم شده از 2 یا 3 قطعه کلاسیک تنها به یک دلیل کلاسیک مانده چون هرگز از مد خارج نشده.این نکته خیلی مهم است که بتوانید مبلمان اصلی خودتون ساده ، تمیز و کلاسیک نگه دارید.

نگاهی به تصویر زیر بندازید .

صنلی های ناهار خوری  سیاه و کلاسیک هستند که با هر دکوری جور در میان ، این صندلی ها با پارچه های پلنگی تزئین شده اند که به راحتی قابل تغییرند و اصلا شکل صندلی را از مد خارج نمیکنند.

این صنلی کلاسیک در طراحی شما یه سرمایه گذاری محسوب میشود.

 

10 . یک عکس بگیرید و سپس ویرایش کنید :

این مرحله ممکن است مهمترین مرحله در طراحی داخلی باشد .

یک تصویر ارزش هزار کلمه را داردتصویر به شما اجازه میدهد برای اولین بار به عنوان یک بازدید کننده به خانه یا اتاق خود نگاه کنید

ناگهان به وضوح مشخص میشود که یک شئ باید جابه جا شود یا اینکه اشیاء کوچک موجود در مکان خیلی زیاد شده اند که باید حذف شوند و یا مثلا کوسن ها در جای خودش نیست .

گرفتن چندین عکس از خانه یا اتاق در زوایای مختلف بهترین راه برای ویرایش اتاق از اقلامی اسست که اصلا الزامی به وجودشان وجود ندارد.

تهیه شده در تیم دیفر مگ

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن