مثبت اندیشی

موفقیت و نکته های نا گفته!

با یک گشتن ساده در فضای مجازی متوجه میشوید که همه لیستی از نکته هایی در مورد موفقیت معرفی کرده اند و در مورد تجربه های خود در مورد موفقیت می گویند.کسانی هم که شکست خورده اند معتقدند تجربه ی بهتری در مورد موفقیت به دست آورده اند.

اما در بیشتر مواقع یک سری نکته و قوانینی در مورد موفقیت وجود دارد که فهمیدنشان مسیر رسیدن به موفقیت را برایمان شیرینتر میکند.

بعضی از این نکات را باهم میبینیم…

موفقیت همیشه خوشایند نیست:

به طور قطع تعریف هریک از ما در مورد موفقیت فرق میکند.اگر مفهوم کلی موفقیت را در نظر بگیریم، متوجه میشویم که دنیای افراد موفق آنطور که از بیرون دیده میشود شاد و شیرین نیست.

شاید بتوانیم عمق این موضوع را در توضیحات دن گیلبرت در باره شادمانی مشاهده کرد…

موفقیت و نکته های نا گفته!
موفقیت و نکته های نا گفته!

اینکه برداشت ما از موفقیت و رسیدن به هدف و پیامد خوشایندی که برای ما دارد با آن چیزی که در واقعیت وجود دارد فرق میکند. و ظاهراً موفقیت سفری است که رویای رسیدن به آن زیباتر از رسیدن به شهر مقصد است.

میتوان نکاتی دیگر به موفقیت افزود، مثلاً موفقیت حاصل تلاش بسیار میباشد ولی حفظ موفقیت تلاشی به مراتب بیشتر از به دست آوردنش دارد.

موفقیت نقطه پایانی ندارد:

شما شاید رویای داشتن خانه ای بزرگ در شهر خود و یا ویلایی ساحلی در شمال و جنوب کشور که روی یک صندلی کنار استخر یا آب در حال استراحت و لذت بردن از محیط را داشته باشید، بسیار رویای زیبایست.

اما! باید به شما بگم این رویا فقط تو فیلم ها اتفاق می افتد. در حقیقت افراد بده کار و فراری هستند که در واقعیت از امکانات استفاده میکنن.افراد موفق فرصت انجام چنین کارهایی را ندارند. حتی اگر هم استفاده کنند شک نکنید کنارشان موبایل و لپ تاپ و اینترنت هم وجود دارد.آنها نمی توانند زیاد از این جور چیز ها دور باشند.

در حقیقت رویا افراد موفق این است که یک هفته از اینترنت و موبایل دور باشند

شما حتما افرادی را در اطراف خود پیدا می کنید که میگویند من بعدر دست یابی به موفقیت دست از تلاش بر خواهم داشت و از داشته هایم لذت میبرم، و افراد موفقی که هنوز دست از تلاش بر نداشته اند را به طمع کار بودن متهم میکنند.این افراد فراموش میکنند که موتور متحرک در مسیر موفقیت، قانع نبودن به وضع موجود، و ناراضی بودن از وضعیت موجود میباشد.

کسی که به این نیروی پیشران مجهز نیست، هرگز از جای فعلی خود تکان نخواهد خورد. و آنکس که به این نیرو مجهز است. احتمالاً متوقف شدن و راضی شدن به دست آورد ها، احتمالاً در میان گزینه هایش نیست.

باید بین تمایل به پیشرفت و کمال طلبی تمایز قائل شد. کمال طلبی نوعی رفتار نامطلوب است ولی راضی نشدن به وضع موجود یک ویژگی شخصی می باشد.

تردید ها از بین نمیروند:

موفقیت های بیشتر نیازمند انتخاب های درست بیشتر است

هر گام که در مسیر پیشرفت جلوتر میرویم، انتخاب هایی از این جنس بیشتر می شوند و چنین انتخاب هایی ، عموما رد پایی از جنس تردید در دل خود به جای میگذارند.

یکی از دوستان موفق که به دانشگاه هم نرفته است.با افتخار  به این مساله اشاره میکند که چندی پیش به یک بحران شدید در کسب و کارش مواجه شده بوده.همان زمان، ایمیل تبلیغاتی یکی از موسسات آموزشی را دریافت می‌کند و در آن می‌خواند که: هنوز هم دیر نشده. تحصیل مدیریت، یک انتخاب درست است.

او می‌گفت که همین ایمیل، که تبلیغ یک دوره آموزشی آزاد کوتاه مدیریتی بود، تا چند ساعت، دوباره تردید روزهای نخستین را در دل او زنده کرده بود که آیا واقعاً مسیر درستی را طی کرده است؟

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن