UA-118641233-1
دیفر نیوز

مسلمان شدن مجری آمریکایی

مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین) مجری و گوینده شبکه پرس تی وی

ماجرای مسلمان شدن مجری آمریکایی

 

ماجرای مسلمان شدن مجری آمریکایی/ تاثیر آشنایی با امام خمینی(ره) بر یک مسیحی/ مخاطراتی که تحلیل‌گر پرس‌تی‌وی را تهدید می‌کند.

بی‌شک قصه زندگی افرادی که یک تحول بزرگ در وجودشان رخ داده است، برای همه ما شنیدنی است، حالا فرض کنید او یک فرد رسانه‌ای هم باشد و از شدت علاقه به حیطه خبر بسیاری از چیزها را زیر پا گذاشته است. مرضیه هاشمی (ملانی فرانکلین) مجری و گوینده شبکه پرس تی وی که بعد از آشنایی با دیدگاه‌های امام خمینی (ره) به دین اسلام گرایش پیدا کرده است، در دهمین سالگرد تاسیس این شبکه درباره زندگی شخصی و کاریش با ما به گفت‌وگو نشست. درست است که هاشمی به دلیل اشرافش به زبان انگلیسی برخی از کلمات فارسی را به درستی تلفظ نمی‌کرد، اما آنقدر ساده و بی تکلف بود که همان‌‌ها هم به دل و جان می‌نشست.

ماجرای مسلمان شدن مجری آمریکایی
ماجرای مسلمان شدن مجری آمریکایی
علاقه شما به دنیای خبر و بالاخص گویندگی از چه زمانی آغاز شد؟

در دانشگاه. رشته خبر می‌خواندم و قبلتر در نوجوانی اغلب اخبار را دنبال می‌کردم و همه بخش‌های خبری برایم جذابیت داشت. کمی که جلوتر رفتم مدتی در تلویزیون آمریکا گوینده خبر بودم تا اینکه در سال آخر دانشگاه اتفاقی در زندگیم افتاد که شرایط طوری نبود که بتوانم در آن کشور کار کنم

این اتفاق همان مسلمان شدن شما بود؟

بله، از آن زمان به بعد دیگر در تلویزیون آمریکا کار نکردم. یادم هست زمانی که برای پیوستن به دین اسلام اشهدم را می‌گفتم، مادرم با نگرانی می‌گفت اگر مسلمان و با حجاب شوی دیگر نمی‌توانی در این رشته و تلویزیون آمریکا پیشرفت کنی و من نیز در جواب می‌گفتم وظیفه من در قبال دینی که انتخاب کردم، رعایت برخی مسائل است که باید آنها را انجام دهم و در قبالش حاضرم همه مسائل را به جان بخرم.

حضورتان در حیطه خبر باعث گرایشتان به سمت دین اسلام شد؟

نه، من از همان نوجوانی دنبال خبر بودم و در مسائل اجتماعی در آمریکا هم فعالیت می‌کردم و حقیقت دنیا را متوجه شدم و چهره واقعی آنها را شناختم. درباره مسائل داخل ایران و خارج از کشور مطالعات بسیاری داشتم و نه به خاطر اینکه می‌خواستم دینم را تغییر دهم، نه به طور کلی همیشه برایم سوال بود که یک ملت مسلمان چطور و با استفاده از چه نیرویی توانسته این تعداد از جوان‌ها را به سمت خود جذب کند. بعد از دو سال که از این مطالعاتم گذشت تصمیم گرفتم مسلمان و شیعه شوم.

خانواده‌تان با این موضوع مشکلی نداشتند؟

خانواده من هنوز هم مسیحی هستند، آنها در اینباره هیچ وقت به من چیزی نگفتند، فقط همانطور که گفتم مادرم به خاطر محجبه شدنم و پیشرفت در کار نگرانم بود که طی صحبت‌هایی که داشتم توانستم راضی شان کنم. حتی مادرم قبل از فوتش به من گفت من از تو راضی هستم، وقتی تو و فرزندانت را با سایر فرزندان و نوه‌هایم مقایسه می‌کنم، احساس رضایت عجیبی دارم که بیشتر به خاطر دینتان است.

خبر، شاخه‌های مختلفی دارد،‌ چه اتفاقی افتاد که شما گویندگی و اجرا را در این حیطه انتخاب کردید؟

این علاقه از همان دوران دانشجویی در من شکل گرفته بود و زمانی که وارد بازار کار شدم این علاقه باز هم ادامه داشت. البته ناگفته نماند که خبرنگار گاهی هم با مسائل ناراحت کننده مواجه می‌شود و نباید گفت همه خبرها خوبی و خوشی است و شاید یک خبرنگار بابت برخی اخبار ضربه روحی هم بخورد.        .

در حال حاضر باز هم به آمریکا سفر می‌کنید؟

بله، هرازگاهی برای دیدار با فرزندانم و همچنین تولید برخی مستندهایم به این کشور سفر می‌‌کنم. پسر بزرگم حسین 33 سال، دخترم سارا 31 و رضا 23 سال سن دارند.

موضوع مستندهایتان بیشتر پیرامون چیست؟

اغلب مستندهایم درباره نژادپرستی و خشونت علیه سیاه پوستان در آمریکا است که تا به حال از چندین شبکه در ایران پخش شده است.

تا به حال دوست نداشتید به زبان فارسی اجرا کنید؟

زبان محاوره فارسی‌ام ضعیف است و فکر نمی‌کنم بتوانم فارسی اجرا کنم. تا به حال در برنامه‌های فارسی زبان به عنوان مهمان حضور داشتم اما نه به عنوان مجری. برای مجری گری باید زبان کاملتر باشد و متاسفانه هنوز فرصت نکردم تا به کلاس‌های زبان فارسی بروم.

منبع:خبرگزاری فارس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن