ایران

مزه‌های سرزمین آواها

غذاهای محلی بوشهر

مجله آنلاین دیفرمگغذاهای محلی بوشهر؛ سرزمین ما ایران دارای انواع اقوام ، لهجه‌ها، فرهنگ‌ها و گروه‌های مذهبی متفاوت است که هر کدام برای خود انواع خوراکی‌ها و غذاهای مختلفی را با تناسب به ذائقه‌ی شهر و دیار خودشان دارند. در این مقاله به چند نوع از خوراکی و غذاهای خوش‌مزه‌ی جنوبی اشاره می‌کنیم که هر کدام برای خود طرفداران زیادی را دارند.

لگیمات

غذاهای محلی بوشهر
لگیمات

لگیمات یا لیقمات درواقع شیرینی بومی منطقه بندر گناوه است که در کل استان بوشهر رواج دارد.

ماده اصلی این شیرینی مقوی شیره خرماست.

لگیمات که ازنظر ظاهری شباهت زیادی با بامیه دارد از آرد، نشاسته ذرت، شیره خرما، مایه‌خمیر، تخم‌مرغ و روغن درست می‌شود. ابتدا تمامی مواد خشک را مخلوط کرده و با آب آن‌ها را خمیر می‌کنند و در ظرف بسته، در جای گرم به مدت سه ساعت نگه می‌دارند تا به‌اصطلاح خمیر برسد. سپس تخم‌مرغ را به مواد اضافه می‌کنند تا خمیر نسبتاً روانی به دست آید که با قیف به ظرف روغن داغ منتقل می‌شود و پس از سرخ شدن در شیره خرمایی که قبلاً با حرارت گرم شده است قرار می‌دهند تا آن را جذب کند .پس از جذب شیره، آن را در صافی می‌گذارند تا روغن و شیره اضافی آن خارج شود.

ته انداز مرغ و بادمجان

غذاهای محلی بوشهر
ته انداز مرغ و بادمجان

این غذا یکی از قدیمی‌ترین غذاهای محبوب بوشهری است که ظاهر چشم‌نوازی دارد.

برای پخت این غذا، مرغ را پس از پخته شدن با پیاز و سبزی‌ها معطر در هنگام دم کردن پلو لابه‌لای آن دم می‌کنند و بادمجان‌ها را به‌صورت ته‌دیگ در کف ظرف قرار می‌دهند. گفتنی است که در بین مردم بوشهر انواع ته انداز ماهی و میگو نیز طرفداران خود را دارد.

قیمه بوشهری

غذاهای محلی بوشهر
قیمه بوشهری

شاید با شنیدن نام قیمه تصویری متداول از قیمه برایتان تداعی شود اما باید بگوییم که این غذا تفاوت‌های زیادی با قیمه‌های معمول دارد.

در درجه اول طعم آن است که ترکیبی‌ترش و شور دارد و همچنین شکل ظاهری آن به دلیل کوبیدن گوشت، کاملاً موقع سرو کش می‌آید .ترکیبات این غذا شامل لپه، پیاز، گوشت قرمز، گوجه‌فرنگی، گرد لیموعمانی، دارچین، زردچوبه و زعفران است. این غذا با شکر پلو در مجالس سرو می‌شود.

لخلاخ

غذاهای محلی بوشهر
دمی لخلاخ

ریشه لغوی این غذا به کلمه عربی لخلخه به معنای خوشبو بازمی‌گردد و برگرفته از غذایی به همین نام در سواحل عربی خلیج‌فارس است.

این دمی که با ماهی شیر یا قباد، هامور یا سنگسر سفید پخته می‌شود، نه‌فقط در بین محلی‌های استان، بلکه در بین دیگر افرادی که یک‌بار طعم آن را چشیده‌اند، محبوبیت خاصی دارد. طرز تهیه آن به این صورت است که ابتدا سیر را تفت می‌دهیم و سبزی‌های معطر شامل شوید، گشنیز و شنبلیله تازه و خردشده، به آن می‌افزایند . سپس تمر هندی رقیق‌شده با آب و صاف‌شده، را به مخلوط ذکرشده اضافه کرده و بعدازآن ماهی را اضافه کرده و اجازه می‌دهند تا ماهی خوب پخته شود .در مرحله بعد ماهی‌ها را جدا کرده و برنج را به ظرف آب تمرهندی و سبزیجات در حال پخته اضافه می‌کنند و برنج را با این مخلوط به‌صورت دمی می‌پزند، سپس ماهی را روی برنج قرار داده و تا پخته شدن آن صبر می‌کنند .

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن