سریلانکا

مالونگ سبزیجات برگ‌دار

دستور غذا از پل ون ریک (کشور سریلانکا)

مزه هیچ غذایی مثل زمانی‌که زوی اجاقی با آتش چوب پخته می‌شود، نیست.

مناسب 6 نفر

مجله ایده و آموزش دیفرمگسفرنامه غذا؛ کشور سریلانکا، واژه مالونگ در واقع به معنای مخلوط کردن می‌باشد و می‌توان در این غذای عالی هر نوع سبزی را مشاهده کرد.

نمونه‌ای که در اینجا آورده شده، ترکیبی از انواع سبزیجات خرد شده، ماهی مالدیو، فلفل چیلی سبز و نارگیل می‌باشد. پل در مورد سبزیجات می‌گوید: که تقریباً می‌شود از هر چیزی استفاده کرد؛ اسفناج ، اسفناج سویسی یا همیشه سبز، کاسنی ، برگ‌های گل داوودی، برگ چغندر یا شلغم یا حتی جوانه‌های سبز خردل.

می‌توانید اندیکی از این سبزیجات را با هم مخلوط کنید، به طور مثال برگ‌های اسفناج با مزه ملایم و برگ‌های شلغم برای مزه‌ای تندتر.

مواد لازم برای تهیه مالونگ سبزیجات:

روغن به مقدار لازم
یک قاشق چایخوری دانه خردل سیاه
یک مشت برگ کاری
یک قاشق چایخوری زرذچوبه
کمی نمک
یک قاشق غذاخوری ماهی مالدیو، خوب خردشده (دلخواه)
یک دسته سبزیجات برگ‌دار، خرد شده به صورت رشته‌ای
یک عدد فلفل چیلی سبز ریز خرد شده
یک فنجان پودر نارگیل تازه

روغن را در یک تابه گود یا ماهیتابه بزرگ داغ کنید و دانه‌های خردل را درون آن بیاندازید. آنها را تا زمانی سرخ کنید که شروع به باز شدن کنند.

سپس برگ کاری، زردچوبه، نمک و پودر ماهی را در صورت استفاده اضافه کنید. آنها را مرتب هم بزنید تا برگ‎‌های کاری نسوزند. بلافاصله سبزیجات خرد شده را نیز به مواد اضافه کرده و سریع هم بزنید. زمانیکه رنگ برگ‌ها تغییر کرد و نرم شدند، چیلی و نارگیل را نیز اضافه کرده به مدت 1 تا 2 دقیقه دیگر تفت بدهید. سپس تابه را از روی حرارت برداشته و مالونگ را بلافاصله سرو نمایید.

مالونگ سبزیجات برگ‌دار
مالونگ سبزیجات برگ‌دار
منبع
منبع متن: کتاب فود سفری نشر بهینه فراگیر
برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن