سلامت

مارچوبه گیاهی مفید برای خانم‌ها

نسخه گیاهی برای درمان کم‌خونی

خانم‌های جوان مارچوبه بخورند!

مجله آنلاین دیفرمگسلامت-نسخه گیاهی برای درمان کم‌خونی؛ یکی از مفیدترین خواص مارچوبه خاصیت خون‌سازی و افزایش تعداد گلبول‌های قرمز خون است. به همین دلیل است که درمانگران طب سنتی اصرار دارند این گیاه دارویی حتماً در سبد غذایی دختران نوجوان و خانم‌های جوان و افرادی که کم‌خونی دارند قرار گیرد.

مارچوبه به دلیل داشتن میزان قابل‌ملاحظه‌ای کلروفیل ازجمله گیاهان و مواد غذایی طبیعی محسوب می‌شود که به خون سازی بدن کمک می‌کند. مصرف مداوم و منظم این گیاه در سبد غذایی خانواده علاوه بر آنکه به تقویت قلب و عملکرد آن کمک می‌کند، موجب تقویت بینایی و دید انسان نیز می‌شود. به اعتقاد درمانگران و متخصصان طب سنتی این گیاه تأثیر زیادی در تنظیم عملکرد دستگاه گوارش درمان یبوست و همین‌طور تقویت مثانه دارد.

چگونه از مارچوبه استفاده کنیم؟

برای افزایش میزان گلبول‌های قرمز خون گیاه مارچوبه عموماً به‌صورت خوراکی مصرف می‌شود. این گیاه به‌صورت پخته‌شده در مواد غذایی در انواع سالادها مورداستفاده قرار می‌گیرد. نوشیدن چای یا دم‌نوش این گیاه نیز برای دریافت خواص مفیدش توصیه‌شده است. نوشیدن روزانه دست‌کم یک فنجان چای این گیاه به پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها به‌ویژه در افراد سالمند کمک می‌کند.

ساده‌ترین روش برای تهیه غذا با مارچوبه استفاده از قطعات ریز شده آن در سالاد سبزی‌ها یا سوپ است. برای این منظور توصیه‌شده مارچوبه خرد و آب پز کرده و آن را به سوپ یا سالاد فصل خود اضافه کنید.

نسخه گیاهی برای درمان کم‌خونی
نسخه گیاهی برای درمان کم‌خونی
مارچوبه برای چه افرادی مضر است؟

اما باید توجه داشت که مصرف این گیاه دارویی به‌تمامی افراد توصیه نمی‌شود چراکه در برخی منابع و متون طب سنتی افراد مبتلابه ورم مجاری ادراری، افراد مبتلابه سنگ کلیه، افراد مبتلابه رماتیسم و همین‌طور افراد عصبی مزاج از مصرف این گیاه دارویی منع شده‌اند.

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن