دسرفرانسه

قلب خامه اى آنژو (كوق اَلد كِرِم)

دستور غذا از گابريل گاته

فرانسوی‌ها می‌گویند:

ناهاری که بدون پنیر به پایان برسد، مانند زن زیبایی است که تنها یک چشم دارد.

قلب خامه اى آنژو (كوق اَلد كِرِم)

مناسب ۶ تا ۸ نفر

مجله ایده‌وآموزش دیفرمگسفرنامه غذا ؛ کشور فرانسه– این دسر خوشمزه که از نوعی پنیر نرم و تازه به نام کوارک نرم تهیه می‌شود. تخصص مردم منطقه بومی گابریل در آنژوى فرانسه است. این دسر در ظرف یا قالب چینی قلب مانند، شکل مخصوص قالب را به خود می‌گیرد که دارای سوراخ‌هایی است تا رطوبت اضافی پنیر جدا شود. به جای آن می‌توان از یک صافی استفاده کرد. اگرچه نمی‌توانید شکل قلب را به دست آورید. در اینجا آن را با تمشک سرو می‌کنیم.


مواد لازم برای تهیه قلب خامه ای:

دو عدد سفیده تخم مرغ
مقداری کرم تارتار
۱۱۰ گرم (نصف پیمانه) شکر سفید
۲۰۰ میلی لیتر خامه زده شده
آب یک و نیم عدد لیمو
۶۰۰ گرم تمشک
آب یک عدد پرتقال
پودر قند به مقدار کافی

۲۵۰ گرم پنیر نرم کوارک

 

سفيده تخم مرغ ها و کرم تارتار را بزنید تا سفت شوند. یک سوم شکر را اضافه کرده و به زدن ادامه دهید تا یکدست و صاف شوند. خامه را در یک کاسه جداگانه بزنيد تا شروع به سفت شدن کند.

کوارک را در یک کاسه جداگانه با یک سوم دیگر از شکر و یک سوم آب لیمو بزنید و با خامه زده شده و سپس به آرامی با سفیده تخم مرغ زده شده مخلوط کنید.

قلب خامه اى آنژو (كوق اَلد كِرِم)
قلب خامه اى آنژو (كوق اَلد كِرِم)

قالب قلب شکل را روی یک سینی بگذارید کف قالب را با پارچه ای تنظيف مانند و مرطوب پوشانید و سپس آن را با مخلوط کرم پر کنید. روی آن را با کناره ای تنظيف پوشانده و به مدت حداقل ۴ تا ۵ ساعت يا یک شب داخل یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.

نصف تمشک ها را با بقیه شکر، آب لیمو و آب پرتقال پوره کرده و برای جدا کردن دانه‌ها مواد را از صافی رد کنید. سپس آن را تا ۱۰ دقیقه پیش از سرو کردن درون یخچال قرار دهید.

با احتیاط قالب را داخل یک بشقاب برگردانید و تمشكهای سالم را روی آن قرار داده و کمی پودر قند بپاشید، سپس با سس تمشك سرو کنید.

 

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن