دیفر نیوز

طراحی لباس برای زنان مسلمان در پلیس کانادا

پلیس کانادا به استخدام زنان و مردان مسلمان در کادر خود نیاز دارد.

پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا با هدف جذب زنان مسلمان به افسران اجازه می‌دهد به عنوان بخشی از یونیفورم خود حجاب داشته باشند.

کمیسر درک مک‌دونالد از مسئولان ارشد روابط عمومی پلیس اسب‌سوار سلطنتی کانادا درباره لباس ویژه زنان مسلمان پلیس گفت: «مطالعات و طراحی‌هایی در این زمینه انجام شده تا زنان مسلمان بتوانند با حفظ حجاب اسلامی در خدمت پلیس اسب‌سوار کانادا باشند». این مقام پلیس کانادا با اشاره به آزادی ادیان در کانادا افزود: «عبادات روزانه کادر مسلمان پلیس اسب‌سوار کانادا به هیچ‌وجه مانعی در راه انجام وظیفه آنها نخواهد شد و کادر مسلمان می‌توانند فرایض دینی خود را آزادانه در محیط کاری بجا آورند». درک مک‌دونالد افزود: «تنها در شرایط اضطراری ممکن است عبادات نیروهای مسلمان پلیس کانادا متوقف شود و این مسئله به‌جز شرایط اضطراری و ماموریت‌های کاری خللی در عبادات آنها ایجاد نخواهد کرد…

طراحی لباس پلیس کانادا
طراحی لباس پلیس کانادا

 

 

یونیفورم افسران پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا، یک تونیک سرژ قرمز رنگ، چکمه چرم و کلاه لبه پهن است که یک سمبل کانادایی نمادین است. قدمت استفاده از این لباس به دهه ۱۸۰۰ میلادی و زمانی که برای اولین بار پلیس سواره نظام شمال – غرب کانادا از آن استفاده می‌کرد، باز می‌گردد. در آن زمان نظم و قانون برای حیات وحش استان‌های غربی و اراضی شمالگان کانادا اجرایی می‌شد. از آن زمان تاکنون، یونیفورم مذکور تغییرات اندکی داشته است.
برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن