ژاپنملل

سوپ میسو

دستور غذا از یوکی تتسوکا

اگر تجربه شما از سوپ میسو، تنها نوع آماده و فوری آن بوده، این دستور پخت همچون انقلابی است که روح شما را نوازش میکند. این غذا را با توفوی تازه و جلبک دریایی وُکام درست می‌شود، اما سایر ترکیبات سنتی آن شامل ترب سفید و توفوی سرخ کرده، سیب‌زمینی و وُکام، پیازچه، کدو تنبل و اسفناج می‌باشد. اگر از موادی استفاده می‌کنید که نیاز به پخته شدن دارند (برخلاف توفو و وُکام، که تنها باید کمی آنها را گرم کرد)، می‌توانید آنها را قبل از اضافه کردن به میسو در داشی بپزید.

مواد لازم برای تهیه داشی:

10 سانتی‌متر از یک تکه کُمبو
750 میلی‌لیتر آب
15 گرم کاتسوبوشی (تراشه‌های ماهی بونیتو)
5 گرم وُکام خشک
2 تا 3 قاشق چایخوری میسو (برای مزه‌دار کردن)
150 گرم پنیر توفو، به حبه‌های 1/5 سانتی‌متری خرد شده
پیازچه ریز خرد شده

برای درست کردن داشی، سطح بیرونی کمبو را با یک پارچه خشک یا کمی مرطوب، پاک کنید. (آن را زیر آب نشویید، زیرا چاشنی سطح آن از بین میرود) با استفاده از قیچی، چند برش در کمبو ایجاد کنید تا هنگام خیس دادن آن در آب، طعم خودرا آزاد کند. سپس آن را با آب درون ظرف بریزید و بگذارید به مدت حداقل 30 دقیقه خیس بخورد.

به آرامی کمبو و آب را بجوشانید. درست پیش از آنکه به نقطه‌ی جوش برسد، کمبو را بیرون آورده و آن را کنار بگذارید. به محض اینکه آب به جوش آمد، شعله را خاموش کرده و با یک ملاقه آب سرد به همراه کاتسوبوشی آن را هم بزنید.

قابلمه را دوباره گرم کنید تا آب دوباره به مرحله جوش برسد، سپس دوباره شعله را خاموش کنید و ظرف را کنار بگذارید تا کاتسوبوشی در ظرف ته‌نشین شود.

پاشی را از یک صافی خوب عبور دهید. برای عبور دادن، ذرات آن را فشار ندهید، زیرا این کار باعث می‌شود مواد طعم و بوی شدید ماهی به خود بگیرند.

برای تهیه میسو، وُکام را به مدت 10 دقیقه در آب سرد خیس کنید. آن را آبکش کرده و فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس به اندازه‌های لقمه‌ای برش دهید.

داشی را گرم کنید. هنگام حرارت دادن، یک پیمانه از داشی را جدا کنید، میسو را درون آن حل کنید و دوباره به ظرف برگردانید. پس از اضافه کردن میسو، دیگر سوپ را نجوشانید.

توفو و وُکام را اضافه کنید و به آرامی حرارت دهید. با پیازچه آنرا تزئین کرده و سرو نمایید.

سوپ
سوپ

مناسب 6 نفر

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن