مثبت اندیشی

خنده بهترین دارو است

کتی گودمن، داستان شخصی

خنده بهترین دارو است

مجله آنلاین دیفرمگ- قسمتی از کتاب راز  نویسنده راندا برن؛ کتی گودمن، داستان شخصی؛ مدتی پیش بیماری سرطان سینه را در من تشخیص دادند ولی من از صمیم قلب ایمان داشتم که شفا خواهم یافت و هرروز بابت سلامتی خود شکر می‌کردم، به همین روال ادامه می‌دادم و خودم را در موقعیتی احساس می‌کردم که انگار هرگز سرطان سینه ندارم یکی دیگر از کارهایی که برای شفای خود انجام دادم این بود که دائماً به دیدن فیلم‌های کمدی مشغول می‌شدم با این قبیل فیلم‌ها تا جایی که می‌توانستم، می‌خندیدم و سعی می‌کردم کاری کنم که هیچ فشار عصبی به زندگی‌ام وارد نشود.

چون می‌دانستم که فشار عصبی یکی از بدترین مواردی است که موقع شفابخشی به انسان دست می‌دهد. خلاصه این‌که به‌طور ناباورانه سه ماه بعد بدون شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی کنم شفا یافتم.

این ماجرایی که بیان کردیم 3 قدرت عظیم را اثبات می‌کند:

1-قدرت شکرگزاری بابت سلامتی

2-ایمان و اعتقاد به شفا یافتن

3-قدرت خنده و شادمانی برای بیرون راندن بیماری از بدن

می‌دانید کتی فکر خندیدن را از کجا الهام گرفت؟ از داستان نورمن کازینز، نورمن کسی بود که خودش بیماری لاعلاجی داشت. پزشکان به او گفته بودند که سه ماه بیشتر زنده نیستی. نورمن تصمیم گرفت که خودش را درمان کند و در این مدت سه ماه تنها کاری که کرد دیدن فیلم‌های کمدی بود و فقط خندید و خندید و در عرض این سه ماه هیچ کار دیگری نکرد و پزشکان با ناباوری تمام متوجه شدند که او شفا یافته است و شفای او را معجزه خواندند ینی او با خندیدن تمام نیروهای منفی را از بدنش دور کرده و متوجه شده بود که خنده بهترین دارو است.

دکتر بن جانسون دراین‌باره می‌گوید: شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بدن همه ما برنامه‌ای کار گذاشته‌شده است که به آن برنامه خوددرمانی می‌گویند. مثلاً وقتی در بدن ما زخمی ایجاد می‌شود خودش پس از مدتی خوب می‌شود و پوست ما به شکل اول برمی‌گردد و یا اگر باکتری به بدن ما وارد شود سیستم ایمنی بدن ما وارد عمل شده و باکتری را بیرون می‌کند. پس سیستم ایمنی بدن ما به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که خودش را التیام می‌دهد.

مطمئن باشید که بیماری هرگز نمی‌تواند در بدنی که ازنظر عاطفی و احساسی در سلامت کامل است به زندگی خود ادامه دهد و باید بدانید در هر ثانیه میلیون‌ها سلول در بدن ما از بین می‌رود و میلیون‌ها سلول دیگر جای آن‌ها را می‌گیرد. در حقیقت قسمتی از بدن ما هرروز از نو ساخته می‌شود. این اتفاق برای بعضی از اندام‌ها ماه یا چند سال طول می‌کشد.

خنده بهترین دارو است
خنده بهترین دارو است

اگر کل بدن ما قرار باشد که هرچند سال یک‌بار نو شود پس چگونه بیماری می‌تواند سالیان سال در جسم ما باقی بماند؟ و یا بدن ما پیر و فرسوده می‌شود؟

پاسخ این است تنها این فکر ماست که اگر تغییر نکند بیماری می‌تواند برای مدت طولانی در بدن ما باقی بماند و چون فکر ما این است که باگذشت سال‌ها بدن ما پیر می‌شود. پس بر اساس این فکر قوی این اتفاق می‌افتد و تنها فکر است که باعث این تغییرات می‌شود.

سعی کنید به افکاری که کامل و بی‌نقص هستند فکر کنید. در این بدن بیماری و فرسودگی وارد نمی‌شود و چنانچه وارد شود دوام نمی‌آورد..

 

برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن