دیفر ترفندسلامت

خلاص شدن از شپش با روش خانگی

مراقب از مو

مجله ایده و آموزش دیفرمگ-مراقبت از مو- خلاص شدن از شپش با روش خانگی- شپش. تنها اشاره به این کلمه کوچک سه حرفی می‌تواند کسی را به حالت وحشت کامل بفرستد. منظورم موجودات کوچکی که روی سر می‌خزند و خون را از پوست سرشان بیرون می‌کشند. اگر برای شما هم این موجود مزاحم وجود دارد. فقط نگاهی به آشپزخانه یا کابینتتان بیندازید و مطمئن هستم که قطعا یک بطری روغن نارگیل در آنجا پیدا خواهید کرد. قبل از اینکه شروع کنیم به بررسی نحوه استفاده از روغن نارگیل برای درمان آفات میپردازیم.

چرا باید از روغن نارگیل برای درمان شپش استفاده کنید؟

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک معجزه است، روغن نارگیل از تقویت مژه و درمان آکنه گرفته تا از بین بردن شپش مفید است. در طول این سال‌ها، از روغن نارگیل حتی برای شپش‌های دریایی که قبلا به طور گسترده برای مقابله با هجوم آفت‌ها به کار برده شده بود، بیش از پیش مورد نیاز بود.

بنابراین مطالعات انجام شد تا بررسی شود که آیا روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر شپش موثر است یا نه.

یک مطالعه انجام‌شده در امریکا نشان داد که ترکیبی از روغن نارگیل، به شدت در درمان هجوم شپش موثر بوده و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد . مطالعه دیگری که در انگلستان انجام شد به این نتیجه رسید که اسپری روغن نارگیل و رازیانه می‌تواند بسیار موثرتر از محلول permethrin باشد .

اما روغن نارگیل چگونه می‌تواند شما را از شر شپش خلاص کند؟

سه دلیل اصلی برای این کار وجود دارد.

اول، ثبات ضخیم آن به خفه شدن شپش کمک می‌کند و اساسا آن‌ها را می‌کشد.

دوم، از آنجا که روغن نارگیل در طبیعت چسبناک است، از انتقال مواد به لباس و مبل جلوگیری می‌کند، در نتیجه آن‌ها را از گسترش به افراد دیگر منع می‌کند.

در آخر، آن شامل اسیده‌ای چرب مثل اسید ، اسیدلوریک و اسید کاپریلیک است که باعث می‌شود موهای شما نرم شوند تا آن‌ها را راحت‌تر شانه بزنید.


اما شاید مهم‌ترین دلیل استفاده از روغن نارگیل برای درمان شپش، این واقعیت است که این یک درمان طبیعی است که مزایای اضافه کردن مو را ارائه می‌دهد و ریزش آن را کم می‌کند. درمان‌های شیمیایی بر پایه مواد شیمیایی است، از طرف دیگر می‌توانند به موهایتان آسیب بزنند و همچنین باعث ایجاد اثرات جانبی مانند تهوع، اسهال و تاری دید در صورت خوردن آن شوند.

در حالی که روغن نارگیل به تنهایی برای خلاص شدن از شر شپش‌های سر کار می‌کند، می‌توانید آن را با چند جز دیگر هم مخلوط کنید تا کارآیی آن را افزایش داده و موهای خود را تقویت کرده و آن را تقویت کند.

۱. فقط روغن نارگیل .

همانطور که قبلا هم گفتیم، روغن نارگیل یک درمان در زمینه شپش است. و استفاده از آن بسیار ساده است! این کاری است که باید انجام دهید …

چگونه از روغن نارگیل استفاده کنیم؟

روغن نارگیل را روی موهای خود بمالید و آن را به پوست سر خود ماساژ دهید.

حوله را دور سر خود ببندید و یک ساعت آن را بگذارید بماند.

حوله را بردارید با زرده تخم‌مرغ موهایتان را شانه کنید. بعد موهایتان را با شامپو و نرم‌کننده بشویید.

روغن نارگیل و سرکه سیب

روغن نارگیل و سرکه سیب ممکن است شبیه یک ترکیب عجیب به نظر برسد اما آن‌ها واقعا به خوبی با هم کار می‌کنند تا از شر شپش خلاص شوید. این به این دلیل است که سرکه سیب چسبندگی موها را حل می‌کند که عامل آن ترشح شپش است که به تار موهای شما بچسبد.

روغن نارگیل و سرکه سیب

چگونه از آن استفاده کنیم

مقادیر مساوی روغن نارگیل و سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی از مخلوط استفاده می‌کنید تا تمام موهای خود را به کار ببرید.

مخلوط را روی موهای خود بمالید و آن را به پوست سر خود ماساژ دهید.

یک کلاه بر سر بگذارید و برای ۱۵ دقیقه آن را بگذارید بماند.

حوله را بردارید با زرده تخم‌مرغ موهایتان را شانه کنید. بعد موهایتان را با شامپو و نرم‌کننده بشویید.


برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن