آمریکا

جامبالیا (غذای کلاسیک نیواورلئان)

مجله ایده و آموزش دیفرمگسفرنامه غذا؛ کشورآمریکا،جامبالیا یک غذای کلاسیک ترکیبی متعلق به نیواورلئان می‌باشد که همه‌چیز آن در یک قابلمه آماده می‌شود و به‌گونه‌ای شگفت‌انگیز سبک‌های آشپزی فرانسوی، آفریقایی، اسپانیایی و آمریکایی را درهم‌آمیخته است. برای این غذا باید حتماً از برنج نیم پخته ( آبکش) استفاده کنید می‌توانید این غذا را با مافین نان ذرت سرو کنید.

امریکایی ها می‌گویند: «وقتی‌که جامبالیا درست می‌کنید اجازه دهید مانند قلب یک انسان به در غلیان باشد تا طعم همه مواد به‌طور کامل خارج شود و تازه همیشه جوششی بیشتر از این هم می‌خواهد.»

مواد لازم برای تهیه جامبالیا:

یک‌دوم قاشق غذاخوری پاپریکای شیرین
 ۱ قاشق چای‌خوری فلفل قرمز
 یک‌دوم قاشق غذاخوری پودر اورگانوی خشک
 یک‌دوم قاشق غذاخوری پودر آویشن خشک
 روغن‌زیتون به مقدار لازم
 یک عدد پیاز قرمز نگینی شده
 چهار ساقه کرفس نگینی شده
یک عدد فلفل دلمه‌ای قرمز نگینی شده
 ۲ قاشق چای‌خوری سیر له‌شده یا پودر سیر
 ۵۰۰ گرم سوسیس تند
یک کیلوگرم گوشت سینه مرغ بدون استخوان نگینی خردشده
 ۶ تا ۸ عدد گوجه‌فرنگی در نگینی شده
 ۲ قاشق غذاخوری رب گوجه‌فرنگی
 یک کیلوگرم برنج آبکش شده
 ۷۵۰ میلی‌لیتر عصاره مرغ
 یک قاشق چای‌خوری نمک

 

ادویه‌ها و سبزی‌های خشک را باهم مخلوط‌کنید سپس مقداری روغن‌زیتون را در قابلمه مناسبی داغ‌کرده و پیاز را همراه با کرفس و فلفل دلمه‌ای خردشده به آن اضافه کنید مواد را به مدت چند دقیقه تفت بدهید سپس سیر و دو قاشق چای‌خوری از مخلوط ادویه‌ها را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

در مرحله بعد سوسیس مرغ گوجه‌فرنگی رب گوجه برنج عصاره مرغ نمک و ادویه‌ها را اضافه کنید تمام مواد را خوب مخلوط‌کنید و اجازه دهید جوش بیاید بعدازاینکه برنج به جوش آمد به مدت ۲ تا ۳ دقیقه با حرارت زیاد آن را بپزید و بعد حرارت را کم کنید و بگذارید مواد به مدت ۲۰ و ۲۵ دقیقه به‌آرامی به فرزند مرتب به رنج را هم بزنید تا به قابلمه نچسب اگر نیاز بود کمی آب اضافه کنید تا کاملاً نرم شود.

مناسب ۶ تا ۸ نفر
منبع
منبع متن: کتاب فود سفری نشر بهینه فراگیر
برچسب ها

دیگر پست‌های دیفرمگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن